Kladete si otázku, za kolik můžete prodat vaši nemovitost? Již nemusíte. Rádi vám poskytneme kvalifikovaný odhad ceny vaší nemovitosti zdarma, díky kterému prodáte co nejvýhodněji. Zvládnete to z pohodlí domova. Stačí kliknout na tlačítko níže.

Proč je důležité znát správnou tržní cenu nemovitosti?

Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, je znalost její prodejní ceny jednou z nejdůležitějších informací. Umožní vám to prodat vaši nemovitost ve stanoveném čase a zároveň se nepřipravit o peníze.

Příliš vysoká cena
Pokud stanovíte cenu hodně vysoko, nestane se vůbec nic. Nikdo vám nezavolá, nenapíše. Promeškáte nejzajímavější období z hlediska prodeje. Období, kdy vstupujete na trh. Nemovitosti, které se vyskytují na internetu příliš dlouho, dostanou punc internetového ležáku. O takové nemovitosti není zájem. Kupující se obávají, že s nemovitostí není něco v pořádku – cena je příliš vysoká, vyskytují se právní vady atd. Takové nemovitosti se zpravidla prodají pod průměrnou tržní cenou.
Příliš nízká cena
Méně častá varianta je, že cenu stanovíte příliš nízko. Nemovitost prodáte velmi rychle, ale o peníze se připravíte.

Jak stanovíme tržní cenu vaší nemovitosti?

Ke správnému odhadu využíváme, kromě informací, které nám poskytnete vy, 3 zdroje:

  • Interní databázi = vycházíme z naší databáze, která čítá tisíce prodejů. Díky tomu známe nejen cenu, za kterou se nemovitosti prodaly, ale i jejich technický stav.
  • Naše zkušenosti = velice často se stane, že jsme v dané lokalitě již prodávali. Víme, jak složité či lehké bylo za určitou cenu prodat.
  • Reálná data = vycházíme z kupních cen, resp. cenových map, které čerpají údaje přímo z katastru nemovitostí.

Díky těmto zdrojům přesně víme, za kolik se konkrétní nemovitosti ve vaší lokalitě skutečně prodaly a jak správně stanovit tržní cenu.

Chci odhad zdarma

Ukázky vypracovaných odhadů

Byt 1+1 48 m2, Podbabská, Praha 6

Odhad ceny: 3.990.000 Kč

Zdroj: cenovamapa.cz

Rodinný dům 450m2, Psáry

Odhad ceny: 26.550.000 Kč

Zdroj: cenovamapa.cz

Pozemek 2228m2, Klecany

Odhad ceny: 8.800.000 Kč

Zdroj: cenovamapa.cz

On-line odhad ceny nemovitosti

Odhad ceny nemovitosti pro vás provedeme zdarma. Je to velice jednoduché a zabere vám to jen pár minut, stačí jen vyplnit následující formulář a odeslat jej.