Proč je důležité znát správnou tržní cenu nemovitosti?

Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, je znalost její prodejní ceny jednou z nejdůležitějších informací. Umožní vám to prodat vaši nemovitost ve stanoveném čase a zároveň se nepřipravit o peníze.

Mám zájem o odhad nemovitosti

Pokud stanovíte cenu hodně vysoko, nestane se vůbec nic. Nikdo vám nezavolá, nenapíše. Tím klíčovým je, že promeškáte období, které je z hlediska prodeje nejzajímavější. Období, kdy vstupujete na trh. Nemovitosti, které se vyskytují na internetu příliš dlouho, dostanou punc internetového ležáku. O takové nemovitosti obecně není zájem. Kupující se obávají, že s nemovitostí není něco v pořádku – cena je příliš vysoká, na nemovitosti se vyskytují právní vady atd. Z dlouhodobého hlediska máme vysledováno, že takové nemovitosti se nakonec prodají pod průměrnou tržní cenou.

Méně častá varianta je, že cenu stanovíte příliš nízko. Nemovitost prodáte velmi rychle, ale o peníze se připravíte.

Jak stanovíme tržní cenu vaší nemovitosti?

Ke správnému odhadu využíváme 3 zdroje: interní databázi, naše zkušenosti a reálná data.

Pří získávání reálných dat zjišťujeme jednak srovnatelné nabídkové ceny (za kolik se nabízejí nemovitosti podobné té vaší), jednak prodejní ceny (cenové mapy, které čerpají údaje přímo z katastru nemovitostí). Přesně víme, za kolik se konkrétní nemovitosti ve vaší lokalitě skutečně prodaly.

Ukázka vypracovaných odhadů v roce 2019

Byt 3+1, 101 m2

Odhad ceny nemovitosti Mydlářka

Lokalita: Táborská, Praha 4 – Nusle

Odhad ceny: 8.590.000 Kč

Byt 2+1, 56 m2

Odhad ceny nemovitosti Mydlářka

Lokalita: Mydlářka, Praha 6 – Dejvice

Odhad ceny: 4.830.000 Kč

Byt 2+kk, 56 m2

Odhad ceny nemovitosti Na Folimance

Lokalita: Na Folimance, Praha 2 – Nusle

Odhad ceny: 4.330.000 Kč

On-line odhad ceny nemovitosti

Odhad ceny nemovitosti pro vás provedeme zdarma při prodeji nemovitosti naším prostřednictvím. Je to velice jednoduché a zabere vám to jen pár minut, stačí jen vyplnit následující formulář a odeslat jej.