Při prodeji nemovitosti vždy chráníme zájmy prodávajícího. Co se ale stane, když o koupi nemovitosti projeví zájem více kupujících? Prodat nemovitost tomu, kdo přišel dřív? Co když ten další nabídne více peněz? V zájmu prodávajícího je přece prodat co nejvýhodněji.

Řešením může být aukce nemovitosti. Jedná se o spravedlivý a transparentní způsob prodeje s předem nastavenými podmínkami.

Výhody aukce pro prodávající

Pro prodávajícího spočívá hlavní výhoda aukce v tom, že nemovitost prodá zájemci, který nabídne nejlepší nabídku. Nemusí se jednat jen o nabídku nejvyšší ceny, ale o celkové podmínky, které kupující nabídne – například termín realizace, platební podmínky atd. Parametry aukce jsou stanoveny předem a o tom, která nabídka je nejlepší, rozhoduje výhradně kupující.

Výhody aukce pro kupující

V případě, že se sejde více zájemců o koupi nemovitosti, mají kupující předem stanoveny rovné podmínky. Nezáleží na tom, kdo na prohlídku nemovitosti přijde první, ale na ceně a dalších podmínkách, které zájemce nabídne. Zájemci o koupi nejsou tlačeni k okamžitému rozhodnutí, ale jsou vyzváni k podání svých nabídek do stanoveného data, které jim poskytne dostatek času na promyšlené rozhodnutí.

Jak prodej nemovitosti probíhá?

  • Připravíme kompletní podmínky aukce vaší nemovitosti.
  • Zajistíme propagaci aukce, díky které bude na prohlídku nemovitosti přilákáno co nejvíce zájemců.
  • Zájemce o koupi necháme předložit nabídky, za kolik jsou ochotni vaši nemovitost koupit, případně jestli mají nějaké další podmínky.
  • Z předložených nabídek si vy vybere tu nejvýhodnější. My vám můžeme předložit náš názor.
  • Poté se s vítězem aukce spojíme a dokončíme obchod. Především dořešíme podmínky financování, způsob složení kupní ceny na váš účet, sepíšeme veškeré smlouvy a zajistíme předání nemovitosti.

Máte zájem o prodej nemovitosti formou aukce?

Máte-li zájem o prodej své nemovitosti formou aukce, nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat. Stačí vyplnit následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.