Při prodeji nemovitosti vždy chráníme zájmy prodávajícího. Co se ale stane, když o koupi nemovitosti projeví zájem více kupujících? Prodat nemovitost tomu, kdo přišel dřív? Co když ten další nabídne více peněz? V zájmu prodávajícího je přece prodat co nejvýhodněji.

Řešením může být aukce nemovitosti – způsob prodeje s předem nastavenými podmínkami.

Výhody prodeje metodou aukce

Prodávající
Hlavní výhoda spočívá v tom, že nemovitost prodá zájemci, který nabídne nejlepší nabídku. Nemusí se jednat jen o nabídku nejvyšší ceny, ale o celkové podmínky, které kupující nabídne – například platební podmínky atd. Parametry aukce jsou stanoveny předem a o tom, která nabídka je nejlepší, rozhoduje výhradně prodávající.
Kupující
V případě, že se sejde více zájemců o koupi nemovitosti, mají kupující předem stanoveny rovné podmínky. Nezáleží na tom, kdo na prohlídku nemovitosti přijde první. Zájemci o koupi nejsou tlačeni k okamžitému rozhodnutí, ale jsou vyzváni k podání svých nabídek do stanoveného data, které jim poskytne dostatek času na promyšlené rozhodnutí.

Jak prodej nemovitosti metodou aukce probíhá?

  • Připravíme podmínky aukce vaší nemovitosti.
  • Zajistíme perfektní přípravu vaší nemovitosti
  • Zajistíme masivní propagaci aukce (letáky, realitní servery, sociální sítě, interní databáze, spolupráce s ostatními kancelářemi a makléři aj.), díky které se na nemovitost přijde podívat co nejvíce zájemců.
  • Zájemce o koupi necháme předložit nabídky = za kolik jsou ochotni vaši nemovitost koupit, případně jestli mají nějaké další podmínky.
  • Z předložených nabídek si vy vybere tu nejvýhodnější. My vám můžeme předložit náš názor.
  • Poté se s vítězem aukce spojíme a dokončíme obchod. Především dořešíme podmínky financování, sepíšeme veškeré smlouvy a zajistíme předání nemovitosti.

Zkušenosti těch, kteří již touto metodou svojí nemovitost prodali

Byt jsem úspěšně a rychle prodala jen s pomocí paní Popenkové. Vše trvalo jen měsíc, kdy se stihlo profesionální nafocení, topovaná inzerce na realitních serverech a sociálních sítích, prohlídky s vážnými zájemci, komunikace s nimi a nakonec podpis kupní smlouvy. Paní Popenková toto vše zařizovala, byla se mnou v neustálém kontaktu, přizpůsobovala se mým termínům a požadavkům. Nic nebylo problém, a pokud nějaký nastal, byl rychle a ke spokojenosti všech vyřešen. Je vidět, že paní Popenková má velké zkušenosti s realitním trhem, kde nestojí na prvním místě nemovitost, ale prodávající/kupující a jeho potřeby. Pokud budu v budoucnu potřebovat pomoc v realitách, opět se s důvěrou obrátím na paní Popenkovu. A hlavně její perfektní služby a lidský přístup budu doporučovat všem svým blízkým.

Martina S. (Prodávající)

Máte zájem o prodej nemovitosti formou aukce?

Máte-li zájem o prodej své nemovitosti formou aukce, nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat. Stačí vyplnit následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.